Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Join the forum, it's quick and easy

Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yönetim de Semih de hatalı

__SeHZaDe__
    __SeHZaDe__
    Administrator
    Administrator

Rep Gücü : 7522
    Rep Puanı : 7

Kişi sayfası
    Seviye:
    Yönetim de Semih de hatalı Imgleft500/500Yönetim de Semih de hatalı Emptybarbleue  (500/500)

Yönetim de Semih de hatalı Empty Yönetim de Semih de hatalı

Mesaj tarafından __SeHZaDe__ Paz Ocak 03, 2010 8:59 am

Spor yazarları ve eski futbolcular, “tek taraflı opsiyon” olayında tarafların hatalı davrandığını söylerken, bundan sonrası için faklı yorumlarda bulundu.
    Yönetim de Semih de hatalı Fft1mm830433
    CEM ŞENGÜL (Milliyet Spor Müdürü)
    Semih’in, her zaman Fenerbahçe’de haksızlığa uğradığını düşünenlerdenim. Ancak şunu da aklıma takmadan edemiyorum; neden tüm hocalar onu ikinci plana atıyor? Oysa Semih bu sezondan önce gerek milli takım gerekse kulübünde yeterli çıkışı yapmıştı. İşte bu sır bence Samandıra’da saklı... Ve yönetim, bu sır nedeniyle, kendisine sormadan opsiyonu kullandı. Semih’e sorulması gereken şu; niçin tek taraflı opsiyon hakkını bile bile sözleşmeye imza attın? Bence Fenerbahçe yönetimi ile Semih arasındaki bağlar bir daha onarılamayacak şekilde kopmuştur. Bu ilişkinin sağlıklı yürüme şansı yok. Geç olmadan yollar ayrılmalı.

HALİL ÖZER (Habertürk Spor Müdürü)
    Fenerbahçe, sözleşme uzatma konusunda resmi olarak haklı olsa da etik olarak yerinde bir hamle değildi. Ne olursa olsun Semih’e sorulması gerekirdi. Ama Semih’in de bir kaptan olarak kulübünü federasyona şikayet etmesi Fenerbahçe’nin yaptığı gibi bir hata. Bu sorunu pekala kendi aralarında çözebilirlerdi. Semih bu şikayetiyle hem yönetim hem de taraftarı önünde zor duruma düştü. Madem bu işi buraya kadar getirecekti; Fenerbahçe’ye bu hakkı veren sözleşmeyi imzalarken bunları niye dile getirmedi? Bazen kör imzalar böyle dertler açabilir.

GÜRCAN BİLGİÇ (Sabah Gazetesi yazarı)
    Hem Fenerbahçe Kulübü hem de Semih ve avukatı çok profesyonel şartlarda gerekeni yapıyorlar. Bu işi duygusal yönlere çekmeye gerek yok. Semih de haklı, Fenerbahçe Kulübü de. Ancak 11 yıl boyunca formalarını giyen ve çoğu zaman yedek kalmasına rağmen problem çıkarmadan görevini yapan bir futbolcunun sözleşmesini uzatmak için karşılarına alıp konuşmayan yöneticiler de net bir üslup hatası yapmıştır.

OĞUZ ÇETİN (Fenerbahçeli eski futbolcu)
    Semih, Türkiye’deki en mülayim futbolculardan biridir. İki tarafın bugüne kadar aldıkları mesafeden çok, bundan sonra ne yapmak gerekir bunu ortaya koymak, daha doğru olur. Sportif direktör Aykut Kocaman, Semih’le oturur konuşur, bu işi sorunsuz noktaya getirir. Semih, Fenerbahçe’nin kaptanlarından biri. Golcülüğü, milli takım performansı ortada... Bence, yaşananları unutup, yeni sayfa açarak, konuyu toparlamak daha doğru olur.

İSMAİL KARTAL (Fenerbahçeli eski futbolcu)
    Semih Fenerbahçe’nin altyapısından yetişen ve birileri sevmese de, Türkiye’de en iyi 3-4 forvetten biri. Milli takımdaki performansıyla da bunu kanıtladı. Opsiyonlu uzatmanın, Semih’e sorulmadan yapılmasının nedeni önemli. ‘Semih bizim evladımız, sorun çıkmaz’ düşüncesiyle mi yapıldı, yoksa ‘Bizim sana verdiğimiz değer bu, işine gelirse’ mantığı mı var. Herşeye rağmen Semih’e haber verilmeliydi. Futbolda artık profesyonel düşünce çok öne çıktı. Semih, yaş olarak en olgun döneminde. Fenerbahçe yönetiminin, 50 bin Euro da olsa, aldığı parayı artırması, ona bir değer verdiğini gösterir.

CEMİL TURAN (Fenerbahçeli eski futbolcu)
    Semih, Fenerbahçe’nin çocuğu. Yönetim, opsiyonlu olarak sözleşmesini uzatıyorsa, hakkını yemez. Menacerinin federasyona itirazını yanlış buluyorum. Semih de kendi sitesine yorum yapmadan önce, keşke yöneticilerle görüşseydi. Semih’i Semih yapan, Fenerbahçe’dir. Camiada herkes onu sever ve takdir eder. Bu olayın tatlıya bağlanacağına inanıyorum.

Taraftar ne diyor?
    Yönetimin, opsiyonu kullanarak sözleşmesini tek taraflı bir yıl daha uzattığı Semih’in bunu kabul etmeyerek federasyona yaptığı başvuru, taraftarı ikiye böldü. Konu, taraftar sitelerinde hararetli tartışmalara yol açarken, Nöbetçi Golcü’yü haklı bulan grup, “Bu takımda en çok oynamayı hakedenlerin başında Semih geliyor. Ayrıca, kendisiyle hiçbir görüşme yapılmadan sözleşmesini uzatmak büyük haksızlık. O da doğal olarak tepki gösterdi” görüşünü savunurken, karşıt grup hayli sert eleştirilerde bulundu: “Ne olursa olsun, Fenerbahçe camiasını şikayet etmemeliydi. Sorunun çözümü için önce yönetimle masaya oturmalıydı. Bağrımıza bastığımız Hooijdonk gittiğinde çok üzülmüştük. Ancak sonra kulübü UEFA’ya şikayet edip, alacaklarını tahsil etmeye kalkınca üzüntümüz öfkeye döndü. Semih de aynısını yapmamalıydı.”

Gergin süreç nasıl başladı?
    Yönetim, Semih’e haber vermeksizin federasyona başvurarak, 1 yıllık opsiyonu uzattı. Bu gelişme üzerine milli oyuncunun avukatı Şenol Çilek, federasyona itirazda bulundu. Bunun sebebi ise Tahkim Kurulu’nun, Aurelio ile ilgili vermiş olduğu karar... Önceki sene 1 milyon 300 bin, geçen sene 1 milyon 350 bin Euro garanti para alan Semih’in önümüzdeki sene Fenerbahçe’den alacağı para 1 milyon 450 bin Euro garanti ücret şeklinde. Golcü oyuncunun avukatı Şenol Çilek’in kulüpten 2.5 milyon garanti para istediği öğrenildi.

Semih Şentürk ne diyor?
    Sözleşmesi tek taraflı uzatıldığı için federasyona başvuran Semih’ten savunma: “Kimse benim kadar Fenerbahçeli olamaz. Ama futbolu yedek kulübesinde bırakmak istemiyorum. Bu takımda biri İspanya, diğeri Türkiye Gol Kralı iki futbolcu varken, Daum’un forvet istemesi bizi kırdı. Ayrıca yapılanın bilgim dışında ve tek taraflı olması da beni üzdü. Fenerbahçe’de doğdum ve futbolu burada bırakmak istiyorum.”

Kimler geldi kimler geçti
    Semih, 2000/01 sezonundan bu yana Kenneth Andersson, Besçasnih, Rebrov, Hooijdonk, Nobre, Kezman, Ortega, Anelka, Serhat Akın, Oktay Derelioğlu, Daniel Güiza gibi golcülerle mücadele etti.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 3:40 pm