Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Join the forum, it's quick and easy

Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rıdvan Dilmen şoku!

__SeHZaDe__
    __SeHZaDe__
    Administrator
    Administrator

Rep Gücü : 7512
    Rep Puanı : 7

Kişi sayfası
    Seviye:
    Rıdvan Dilmen şoku! Imgleft500/500Rıdvan Dilmen şoku! Emptybarbleue  (500/500)

Rıdvan Dilmen şoku! Empty Rıdvan Dilmen şoku!

Mesaj tarafından __SeHZaDe__ Çarş. Nis. 07, 2010 5:16 am

Fenerbahçe'nin unutulmaz isminin, 'yasadışı dinleme operasyonu'nda, Tanju Çolak'ı dinlettiği iddiasıyla gözaltına alınması, büyük şaşkınlık yarattı.

Rıdvan Dilmen şoku! Fft1mm945621

İstanbul başta olmak üzere 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, “yasadışı dinleme yaptıkları” iddiasıyla gözaltına alınanlar arasında Rıdvan Dilmen’in de bulunması, Fenerbahçe camiasında şoka neden oldu. İstanbul Organize Suçlarla Mücdaele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2 yıla yakın süren teknik ve fiziki takip, dün operasyona dönüştü. 4 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda aralarında Rıdvan Dilmen’in de bulunduğu 36 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Söz konusu kişilerin, tanınmış kişi ve işadamlarının telefonlarının izinsiz dinlenmesiyle ilgili gözaltına alındığı ileri sürüldü. Elebaşılığını emekli polis memuru M.Y’nin yaptığı ortaya çıkan şebekenin, zanlıların istekleri doğrultusunda dinleme yaparak, işadamları için rakip şirketlerin ticari sırlarını, hatta sevgililerini dinlediği belirtildi. Varlığı şike soruşturmasının başladığı dönemde ortaya çıkan şebekeye teknik takip yapan polis, yasadışı dinlemeler yapıldığını belirledi.

Tanju Çolak şikayetçi oldu
    Gözaltına alınan Rıdvan Dilmen’in, şebekeden Tanju Çolak’ı dinlemek için yardım istediği ileri sürüldü. İddiaya göre, Dilmen, aralarında çıkan bir dedikodu yüzünden Tanju’ya ait telefon numarasını şekekeye verip, kimlerle görüştüğünü öğrenmek istedi. Şebekenin de, bu istek doğrultusunda Tanju’nun irtibatta olduğu kişileri Dilmen’e bildirdiği iddia edildi. Dün sabah 09:30’da Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade veren Tanju Çolak, “Telefonlarımı dinlemişler. Mağdur olarak geldim. Şikayetçi olup olmadığımı sordular, ben de şikayetçi olduğumu söyledim” dedi. Tanju, Rıdvan’dan şikayetçi olup olmadığının sorulması üzerine, “Rıdvan benim arkadaşım. Ondan şikayetçi olmadım. Buraya geldiğimde Rıdvan’ın olduğunu bilmiyordum. Öğrenince avukatıma talimat verip, onun avukatlığını üstlenmesini istedim” diye konuştu.

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 7:22 am