Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Join the forum, it's quick and easy

Lütfen Sitemize Üye Olunuz Veya Giriş Yapınız
Fener Bahce İçin 30sn Üye Olmak Çok Mu ?
www.fenerbahcetaraftar.tr.cx

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Unutulmazdı

__SeHZaDe__
    __SeHZaDe__
    Administrator
    Administrator

Rep Gücü : 7522
    Rep Puanı : 7

Kişi sayfası
    Seviye:
    Unutulmazdı Imgleft500/500Unutulmazdı Emptybarbleue  (500/500)

Unutulmazdı Empty Unutulmazdı

Mesaj tarafından __SeHZaDe__ Paz Ara. 27, 2009 4:13 pm

Galatasaray derbisinin, ilk yarının unutulmazlarından olduğunu vurgulayan Alex, “Roberto Carlos ve Vederson'la geliştirdiğimiz atak sonrası attığım gol de öyle” dedi.
    Unutulmazdı Fft1mm824052
    Fenerbahçe Televizyonu’na ilk yarının bir değerlendirmesini yapan Fenerbahçe Kaptanı Alex, Kasımpaşa maçı hariç, performanslarını iyi bulduğunu söyledi. İşte Brezilyalı yıldızın söyledikleri: “Sezona rekorlarla başladık. Daha sonra bir düşüşe geçtik. Kasımpaşa maçını saymazsak, normal bir ilk yarı geçirdiğimizi söyleyebilirim. Hedefimiz öncelikle ligi zirvede bitirmekti. Hem lig, hem Avrupa hem Türkiye Kupası’nda zirvede olduğumuza göre, sezonun ilk yarısı olumlu geçti diyebilirim. İyi bir başlangıcın ardından düşüş yaşamamız da normal. Sadece Kasımpaşa maçında performansımızın çok altında bir oyun sergiledik. Futbolda düşüşler, çıkışlar gibi hep olacaktır.” Sezonun ilk yarısındaki unutamadığı anlar sorulduğunda Brezilyalı yıldızdan çarpıcı bir yanıt geldi: “Gerek hafta içindeki hazırlanış süreci, gerekse benim sakatlanmam ve galibiyetin geliş şekli olarak Galatasaray derbisi ilk yarının unutulmazları arasındaydı. Hafta içerisinde bir şanssızlık yaşadım bileğim burkuldu. Kötü bir şekilde şişmişti. Fakat belirli bir süre geçince, derbide oynayabileceğimi düşünmeye başladım. Başkaları şişmiş bileğimi görünce karamsar düşünse de, bileğimin özelliklerini, bünyemin nasıl tepki vereceğini iyi bildiğim için takıma yardımcı olabileceğimi düşündüm. Sonuçta hem kendi adıma hem takım adına güzel bir maç çıkardık. Roberto Carlos ve Vederson’la geliştirdiğimiz atak sonrası attığım gol de, benim için unutulmazdı. Galibiyet sonrasında taraftarımızla yaşadığımız mutlulukla derbiyi tamamladık.”
    ‘Kağıt üstündeki avantajı kullanmalıyız’
    İkinci yarıda fikstür avantajını sahip olduklarını vurgulayan Alex, “Bu kağıt üstüdeki avantajı, pratiğe yani sahaya yansıtmalıyız. Kasımpaşa maçı hariç evimizde çok iyi performans sergiledik. Şampiyon olmak isteyen bir takım, deplasmanda da galibiyet elde etmek zorunda” dedi. Twente ile Saracoğlu’nda oynadıkları Avrupa Ligi grup ilk maçındaki 8 dakikalık performansın kendilerine yakışmadığını ifade eden Brezilyalı yıldız, “Bu 8 dakikalık dikkatsizlik, yenilgiye neden oldu. Sonraki maçlarda dikkatli olunca, art arda galibiyetler aldık.
    ‘Beni üzen ve mutlu eden olaylar’
    Bu turda güçlü bir ekip olan Lille’le karşılaşacağız. Fransa Ligi’nde oynayan arkadaşlarım, Lille’in kaliteli, hep atak yapmayı düşünen, rakip kalede etkili bir takım olduğunu anlattı. Özellikle ileri uç elemanlarını çok tehlikeli olduğunu söylediler. Güçlü bir ekiple oynayacağımız belli. Ama bu maçı düşünmemiz için daha erken” açıklamasını yaptı.

2009’da kendisini sevindiren ve üzen olaylar olduğunu anlatan Sambacı, “Bizi en çok mutlu eden, küçük kızımız Antonie’nun okula başlaması oldu. Bunu görünce, yılların ne çabuk geçtiğini ve yaşlandığınızı anlıyorsunuz. Olumsuz olansa, futbola başladığım, kariyer yaptığım Coritiba kulübündeki olumsuzluklar. Coritiba, eşimin de yakın bağlantısının olduğu bir kulüp. Son maçında yaşadıkları çok üzüntü vericiydi. Coritiba benim için özel bir yer. Bu yüzden olaylar beni hayli olumsuz etkiledi” diye konuştu.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 5:51 pm